Długoterminowe spojrzenie na życie z napędem De Cartier, In Steel

Cartier Drive de Cartier replika zadebiutował dwa lata temu, podczas edycji SIHH 2016. Był to zegarki repliki, który od razu zrobił na nas wrażenie. Jako nowy projekt Cartiera, wydawało się, że osiąga coś bardzo trudnego: od razu wydaje się bardzo charakterystyczny dla Cartiera, bez zbytniego zapożyczania się z języka projektowania przeszłości Cartiera. Całkowicie nowe projekty walizek od Cartiera są stosunkowo rzadkie (co zrozumiałe, ponieważ z punktu widzenia projektu repliki Cartier ma bardzo różnorodną paletę niezwykle ikonicznych projektów, z prawie nieskończonymi możliwościami wariacji) i ten wydawał się być biegiem domowym. Ben Clymer w swoim wpisie wprowadzającym napisał: „… Dysk jest dokładnie tym, czym jest dla mnie Cartier, jest piękny, jest wyrafinowany, męski, a ruch wykonywany jest w domu! A cena? lubię to.”

Z pewnością cena była wyjątkowo atrakcyjna dla stalowego zegarka z wewnętrznym ruchem Cartiera: 6250 $, a to było świeże, interesujące i oryginalne. Wygląda na to, że ogólnie projekt był udany dla Cartiera. Zegarki repliki jest obecnie oferowany w dziewięciu odmianach, od stalowego modelu z datą, aż po 40-milimetrowy latający tourbillon o wartości 89.500 USD.

The Drive Extra-Flat został również wprowadzony na rynek w tym roku, w nieco mniejszej obudowie 39 mm (oryginalna wersja Drive to 41 mm), więc rodzina wydaje się mieć ugruntowaną pozycję w szeregu repliki zegarków Cartiera, wraz z czcigodnym czołgiem i nie tylko nowoczesne projekty, takie jak Ballon Bleu. Kiedy po raz pierwszy pojawił się Drive de Cartier, od Cartiera była dyskusja na temat tego, jak zegarek ma motoryzacyjną inspirację, ale nie jest to coś, co czujesz w szczególny sposób, gdy nosisz Drive, tak samo jak nie wiesz o wojskowych czołgach, gdy nosisz czołg. Mój ma teraz prawie dwa lata, a podczas gdy moje własne zegarki muszą czasami być zaniedbane (często są pozostawione w pudełku zegarka dzięki temu, że noszę jeden z wielu podróbki zegarków, które mamy do przeglądu), Drive de Cartier widział, mówiąc, dość dużo czasu nadgarstka.

Dysk okazał się niezwykle niezawodnym, codziennym towarzyszem na wielu poziomach. Projekt bardzo dobrze prezentuje się na co dzień – 41 mm wydaje się być nieco poza strefą Goldilocks dla wielu miłośników repliki zegarków, ale przez lata odkryłem, że jest o wiele mniej absolutów niż mogłoby się wydawać, gdy przychodzi oglądać rozmiar. (Noszenie zegarka do sprawdzenia z jakąkolwiek częstotliwością zmusza cię do kwestionowania założeń, których inaczej nie zbadałbyś.)
Materia proporcji

Pewne wymiary wydają się pasować do niektórych zegarków w sposób trudny do oszacowania. Myślę, że jest to kwestia proporcji, a nie wielkości per se, aw przypadku dysku, szczupłość przypadku podkreśla niewielki wzrost średnicy w stosunku do klasycznego absolutystyki od 36 mm do 38 mm. Przy grubości około 12 mm z pewnością nie jest to wyjątkowo płaski lub bardzo cienki repliki zegarków, ale niektóre z jego wysokości są dzięki kryształowi kopułowemu, więc wrażenie, jakie dostajesz, jest zdecydowanie smukłe. Otrzymujesz to samo poczucie starannej kontroli nad formą, jaką możesz uzyskać od naprawdę wspaniałej haute couture, gdzie pozornie bez wysiłku sylwetka jest osiągnięta tylko z wielką starannością i dbałością o szczegóły (i często z wieloma żmudnym wyrafinowaniem do oryginalnej inspiracji) .

Jedną z rzeczy, które naprawdę chcesz z cienkiego, eleganckiego zegarka (to odstąpienie, na razie, nieco bolesne pytanie o to, co właściwie jest strojem) to poczucie dbałości o szczegóły, a ty zdecydowanie zdobądź to dzięki życiu z Dyskiem. Układ elementów wybierania, sposób, w jaki dłonie zmieniają kolor w zależności od światła, wzór giloszowy na tarczy i wzór radialny w tarczy sekundowej oraz echo skrzywienia skrzyni w kształcie kopulastego kryształu, wszystkie dają przyjemne poczucie celowo osiągniętej harmonii. Powiedziałbym przy okazji, że złożone krzywe kryształu mają wiele wspólnego z efektywnością estetyki Drive. To nie jest zwykły kryształ w kształcie okrągłej kopuły, ale raczej poduszkowy kształt z krawędziami, które podążają za formą obudowy – nie byłbym zaskoczony, gdyby kryształ Drive reprezentował znaczną część kosztów produkcji całego zegarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *