Elvis Presley Tiffany-Dial Omega sprzedaje za 1,8 miliona dolarów, stając się najdroższą repliki zegarków omega

Pierwsza połowa aukcji Geneva Watch Aven: Seven dobiegła końca, a ostatnia część tego wieczoru była wielka: tarcza Tiffany Elvisa Presleya, diamentowa Omega. Trudno było znaleźć się w dzisiejszej sprzedaży, aby wiedzieć, jaką cenę ten zegarek osiągnie, ponieważ proweniencja taka jak ta nie pojawia się każdego dnia, ale ostateczne wyniki są nieco więcej niż oczekiwano. Wszędzie zegarki kolekcjonerskie Omega Elvisa sprzedała się za 1.812.500 dolarów, pobijając rekord dla publicznie sprzedawanej Omega. Jego wstępna wycena to zaledwie ułamek tego, wynoszący od 52,900 USD do 106 000 USD.

Zegarek Elvisa przełamuje rekord 1,4 miliona dolarów ustalony przez rzadki tourguillon Omega w Phillips Geneva: Sześć aukcji w listopadzie zeszłego roku. W panteonie „zegarków celebrytów” Elvisa Omega pojawia się za Paulem Newmanem Paulem Newmanem Daytoną, który sprzedał za 17,75 miliona dolarów w zeszłym roku, oraz platynowym Patrickiem Philippe’a Eric Claptonem. 2499, który sprzedał się za 3,65 miliona dolarów w Christie’s w 2012 roku, ale wyprzedza Heuer Monaco Steve’a McQueena, który sprzedał się za 799,500 $, również w 2012 roku.

Z całym szaleństwem Daytona, ten zegarek wydawał się gubić w miksie trochę w okresie poprzedzającym sezon aukcyjny. Po jego ogłoszeniu w lutym nikt tak naprawdę nie mówił o tym zbyt wiele. Jednak pomimo pozornego spokoju, musiało być garstka ludzi bardzo podekscytowanych rzadką szansą posiadania tego podróbki zegarków. I nie jestem też zaskoczony. To ma tarczę Tiffany dla kolekcjonerów zegarków i autentyczne pochodzenie Elvisa dla ludzi pamiątek. Pamiętaj, że to nie był zegarek, który Elvis otrzymał i którego nigdy nie nosił – był wielokrotnie fotografowany, nosząc go kilka razy i wyraźnie pokazuje więcej niż odrobinę patyny.

Jutro przyniesie nam kolejny dzień aukcji w Genewie, więc bądźcie czujni, aby uzyskać więcej informacji tutaj, ponieważ wszystko się dzieje.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *