Jak oprogramowanie pomaga w projektowaniu skomplikowanych zegarków, takich jak repliki Franck Muller Giga Tourbillon

Jeśli chodzi o zegarki, zwłaszcza zegarki mechaniczne, nie można zaprzeczyć, że są to niezwykle złożone miniaturowe maszyny. Czy zastanawiałeś się, jak te zegarki są projektowane i sprawdzane przed cięciem pierwszego kawałka metalu? To było w całości wykonywane ręcznie z rysunkami i powolnym prototypowaniem. Jednak począwszy od lat 90. branża zegarków zaczęła korzystać z oprogramowania do projektowania i inżynierii, aby tworzyć wszystko, od walizek po ruchy.

SolidWorks to pakiet oprogramowania, na którym wielu producentów repliki zegarków wysokiej klasy polega na projektowaniu i testowaniu ruchów w sposób cyfrowy. W ostatnim filmie widzimy, jak projekt ruchu repliki Francka Mullera może się spotkać, na przykład Giga Gong Tourbillon, który widzimy w CAD.

Szczerze mówiąc, po obejrzeniu czegoś takiego wydaje się prawie nie do opisania, że ​​zegarmistrzowie byli w stanie rozwijać rzemiosło tak jak przed pojawieniem się takich narzędzi. Oczywiście, prawdopodobnie zawierał wiele prób i błędów, i drobiazgową modyfikację części – innymi słowy, nieco trudniejsze niż to, co mamy dzisiaj.

Mimo że oprogramowanie ułatwia pracę, nic nie jest kompletne, dopóki ruchy i obudowy nie zostaną wyprodukowane z prawdziwego metalu. Oprogramowanie wciąż nie jest w stanie wyjaśnić wszystkiego, zwłaszcza tego, jak różne metale i materiały reagują na siebie lub na wiek. Chociaż technologia sprawia, że ​​projektowanie mechanicznych ruchów jest o wiele bardziej wydajne, marki wciąż muszą weryfikować i testować wszystko w staroświecki sposób.

Dzięki tym narzędziom jesteśmy w stanie zobaczyć skoki funkcjonalności i wzornictwa, jakie przyniosły nowoczesne zegarki. Więc jeśli zastanawiasz się, dlaczego ostatnie dwie dekady widziały zegarki historycznie niemożliwe, to właśnie dlatego. Dzięki coraz bardziej zaawansowanym narzędziom do modelowania 3D, które są dodawane do arsenału twórców zegarków, nie wiadomo, co moglibyśmy zrobić, gdybyśmy doszli do kresu.replikizegarkow.com.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *