Liczba mnoga Repliki Zegarków Rolex

Jest dzień po Bożym Narodzeniu w USA i Nowym Jorku, gdzie HODINKEE ma swoją Twierdzę Samotności, pogoda w końcu czuje się jak zima. Dni stały się krótsze, ale jak zauważył Charlie Brown, tak późny świetny Charles Schultz, na pewno czują się również coraz szersi. W takich okolicznościach umysł zwraca się ku kontemplacji pytań, które zaintrygowały największych myślicieli ludzkości. Co to wszystko znaczy? Czy istnieje umysł odmienny od ciała? Jeśli nie zrobisz nic i pozwolisz, aby wózek zabił pięć osób na głównej trasie, lub pociągnąłeś za dźwignię i celowo zabiłeś jedną osobę na bocznym torze? Gdybyś był w łodzi ratunkowej ze swoimi najlepszymi przyjaciółmi, kto zostanie zjedzony pierwszy? I, co jest bardziej istotne dla miłośników repliki zegarków, kolejne świetne pytanie bez odpowiedzi: Jaka jest właściwa liczba mnoga od repliki zegarków Rolex?

Ta różnica zdań w sprawie liczby mnogiej Rolexa jest czymś (jak mawiają młodzi ludzie) udało mi się uciec mojej uwadze przez wiele lat – w rzeczywistości, dopiero gdy przyszedłem, aby umieścić moje ramię za pługiem w HODINKEE i spotkałem się mój były kolega Louis Westphalen, że zdawałem sobie sprawę, że jest jakaś spór w tej sprawie. Przyzwyczaiłem się do pisania „Roleksa” w błogiej nieświadomości faktu, że takie użycie powoduje, że niektórzy ludzie wybuchają w uli. W cichy sposób stałem się nemezis Ludwika w tej sprawie, a on mój; przedstawiał historie, w których Rolex był używany jako liczba mnoga, a ja po cichu zmieniałem wszystkie takie liczby na „Rolexes”. Nigdy mu o tym nie wspominałem, a on sam miał wpływ na to, by nie zauważać zmiany, gdy publikowane były jego artykuły (kompromis i selektywna ignorancja są podstawowymi cechami wszelkich szczęśliwych ustaleń domowych).

Po jego odejściu miałem mniej lub więcej rzeczy na swój sposób w użyciu „Roleksa”, ale pewnego pięknego dnia pytanie znów pojawiło się w moim umyśle i postanowiłem zajrzeć do tej sprawy. Ku mojemu zdziwieniu odkryłem, że nie tylko nie ma konsensusu, ale ta niezgodność była i jest nieokiełznana. Ludzie rozmawiali o tym na forach replilki Rolex; powtarzali o tym na Reddicie (wprawdzie w dość desultoryczny sposób, niezwykle dla Reddita), a także tutaj, tu i tu, a nawet tutaj. Jednak, o ile mogłem powiedzieć, jedyną rzeczą, której nikt nigdy nie zrobił, było spytanie Rolexa.

Kilka tygodni temu znalazłem się na lunchu z przedstawicielem The Crown i zadałem to pytanie. Nastąpiła chwila królewskiej ciszy. Wtedy nadeszła odpowiedź: „Naprawdę nie jestem pewien, jakie jest nasze stanowisko w tej sprawie, dlaczego nie spytam o Genewę?”

Zajęło to kolejną parę e-maili, ale w końcu dostałem odpowiedź. Odpowiedź jest tak samo charakterystyczna dla Rolexa, jak każdy fan Rolexa: – Rolex nie zajmuje oficjalnej pozycji w odpowiedniej liczbie mnogiej dla Rolexa.

Uchroni się przed niczyim spostrzeżeniem, że ta odpowiedź kończy rozmowę bez odpowiedzi na pytanie. Jednak po zbadaniu opublikowanych przez repliki zegarków Rolexa (zaborczych, nie w liczbie mnogiej) materiałów w Internecie i innych miejscach, można wywnioskować, że Rolex bardzo prawdopodobnie uważa, że ​​jest to właściwe użycie wewnętrznie.

W skrócie, pomimo faktu, że są łatwo dostępne przykłady słów kończących się na „-ex” z liczbą mnogą uformowanych przez „-exes” (lisy to tylko jeden przykład) „Rolexes” nie pojawia się nigdzie (co udało mi się znaleźć) w Reklamy Rolex, opublikowana literatura lub na ich stronie internetowej.

Zamiast tego nazwa jest używana w odniesieniu do firmy, podczas gdy określone modele są określane na podstawie nazwy modelu. Repliki zegarków Rolex, jeśli chodzi o samą Rolex, to nazwa jednej firmy. Ta firma produkuje zegarki, ale to są „zegarki Rolex”, a nie „Rolexy”. Ponieważ jednak firma nie zajmuje oficjalnego stanowiska w tej sprawie, debata ma swobodę kontynuowania ad infinitum.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *