Limitowana edycja repliki zegarków Omega Speedmaster HODINKEE 10th Anniversary

Jak powiedzieliśmy wczoraj, będzie to wielki spadek, ponieważ świętujemy 10-lecie HODINKEE. W centrum tego świątecznego sezonu jest specjalny repliki zegarek zbudowany z okazji tego, dokąd zmierzamy, ale jednocześnie szanując miejsce, w którym byliśmy. W tym przypadku ten ekskluzywny HODINKEE to znacznie więcej niż kolejny fajny zegarek – to hołd dla człowieka, który zainspirował mnie do zakochania się w zegarkach, człowiek, który dał mi zegarek, bez którego nie byłoby HODINKEE. Jest to wyjątkowe dla nas wszystkich.

Przywitaj się z limitowaną edycją repliki zegarków omega Speedmaster HODINKEE 10th Anniversary. Jeśli znasz historię mojej własnej obsesji na punkcie zegarka i wczesnych dni HODINKEE, wiesz dokładnie, co to jest, ale na wypadek, gdybyś tego nie robił, tutaj jest.

To repliki zegarków omega Speedmaster wykonana w limitowanej edycji 500 sztuk świętujących dekadę HODINKEE. Mechanicznie rzecz biorąc, jest wyposażony w ręczny mechanizm chronografu Omega kaliber 1861 z trzema rejestrami i wykorzystuje oryginalną obudowę o wielkości 39,7 mm 2998. Ale tarcza i wskazówki sprawiają, że jest to coś innego niż jakikolwiek inny ręcznie nakręcany Speedmaster do tej pory. Po pierwsze, tarcza nie jest czarna, jest niebiesko-szara z wyraźną skalą minutową. Po drugie, wskazówka sekund chronografu jest czerwona, z żółtą końcówką, jak widać na kilku Speedmastersach pochodzących z lat 70-tych. Po trzecie, znaczniki godzin są pomalowane i świecące, podczas gdy rejestry godzin i minut zawierają specjalne czerwone strzałki. Co więcej, rejestr sekund pracy jest niebieski i czarny – czerpiąc inspirację z konkretnego przykładu Omegi, z 30-sekundową ręką interwałową, pierwszą dla każdej Omegi.

Ramka wykonana jest z czarnego aluminium, tak jak na oryginale z lat 1960. 2998, a obudowa jest wąska, bez osłon korony. Będzie wyposażony w dwa paski, szary pasek NATO widziany powyżej i ciemno-szary pasek ze skóry cielęcej z bocznym ściegiem, w stylu vintage, który HODINKEE pomógł spopularyzować. Męski zegarek repliki jest oryginalnym Speedmasterem, ale z niespodzianką, co stanowi ukłon w stronę najważniejszego zegarka w mojej kolekcji, zegarka, który rozpoczął obsesję i karierę – potrójny kalendarz mojego dziadka MK40 Speedmastera.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *