Patek Philippe 5270P z tarczą łososiową-Repliki Zegarków

Zanim drzwi otworzyły się jeszcze pierwszego dnia Baselworld 2018, dowiedzieliśmy się, że Patek Philippe repliki zegarków doda nowy model do istniejącej kolekcji ref. 5270 wiecznych chronografów kalendarza: 5270P z tarczą łososiową. Ben opowiedział ci wszystko o zegarku, gdy tylko dostaliśmy szczegóły, a nawet daliśmy kontekst dla konkretnego odcienia wybierania. Ale wtedy nie widzieliśmy jeszcze zegarka w metalu, więc mając to na uwadze i z kilkutygodniową perspektywą, pomyślałem, że podzielę się dodatkowymi przemyśleniami na temat jednego z najczęściej komentowanych zegarków tegoroczny pokaz.

Jeśli chodzi o podstawy, to wciąż chodzi o 5270, o którym mówimy. Zegarek ma 41 mm szerokości i 12,4 mm grubości, a dla tego modelu obudowa jest wykonana z polerowanej jasno platyny. Wszystko w tej walizce jest bardzo tradycyjne (może poza rozmiarem), a występy mają Męskie zegarki repliki charakterystyczny fasetowany motyw, który bardzo lubię. Zegarek wyposażony jest w brązowy pasek z aligatora z platynową sprzączką marki Patek. Do tej pory nic zbyt szokującego.

Ten ruch jest prawdopodobnie już wam znany. Jest to kaliber CH 29-535 PS Q, który łączy chronograf z wiecznym kalendarzem zawierającym wskaźnik dzień / noc, wskaźnik roku przestępnego i wyświetlacz fazy księżyca. Wykończenie jest doskonałe i bardzo tradycyjne z natury. To może nie być tak natychmiastowo przyciągające wzrok jak to, co zobaczysz na datografie, ale jest eleganckie i nienaganne. Jedną z moich ulubionych rzeczy w tym ruchu (pierwszy taki kaliber, który jest naprawdę w domu z Patek) jest użycie dwóch okien do pokazania dnia / nocy i roku przestępnego, zamiast dodatkowych rąk zagnieżdżonych w rejestrach chronografu. Jasne, że to rozwiązanie sprawia, że ​​tarcza jest nieco czystsza, ale przeszkadza to w czytelności w sposób, który uważam za zniechęcający.

To pierwszy raz, kiedy 5270 jest produkowany w platynie, ale tak naprawdę to tarcza jest tutaj gwiazdą. Jest to lekko metaliczny łososiowy kolor, a cyfry arabskie staromodne od 10 do 2, a pozostałe w innych. Wszystkie znaczniki godzin są miękkie, czarne, z dopasowanymi do nich rękami. Ten ostatni kawałek jest jednym z moich ulubionych elementów tego zegarka. To sprawia, że ​​cały pakiet czuje się niezwykle współczesny, pomimo rocznika zegarki kolekcjonerskie inspiracji i precedensu. Zauważysz również, że pod spodem tarczy nie ma „podbródka”, a tachometr przesuwa się wokół cyfr daty. Zamiast tego cyfry po prostu przecięły tor, tak jak w przypadku ref. 5970.

Ben wspomina w swojej oryginalnej historii, że 5270 został wykonany z tarczą łososiową wcześniej, ale był to model z białego złota (5270G) i został wyprodukowany w bardzo ograniczonych ilościach w 2015 roku, by uczcić Wielką Wystawę Patek w Londynie – możesz zobacz to w Talking repliki zegarków With Ahmed Rahman. Poza tym na tej tarczy znajdują się znaczniki kija i białe, złote dłonie zamiast czarnych cyfr arabskich i czarnych rąk. Na marginesie jest jeszcze jeden nowy 5270, 5270 / 1R, który jest różowym złotem z czarną tarczą i pasującą różowo złotą bransoletką. Wygląda na to, że są to jedyne dwa modele, które wciąż są produkowane, a inne są teraz przerywane (białe złoto i opcja bez złotego różu z lekkim pokrętłem).

4 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *