Repliki Zegarków Bell & Ross BR V1-92

Powiedziałem to już wcześniej i powiem to jeszcze raz – w tym roku w SIHH i Baselworld zegarki inspirowane stylem vintage były wielkie. Najpierw był Jaeger-LeCoultre, potem Omega, potem Oris, a teraz repliki Bell & Ross. Pomimo tego, że ten trend jest stosunkowo nowy na rynku, dla Bell & Ross to stara wiadomość. W tym roku w Baselworld Bell & Ross wypuścił trzecią odsłonę inspirowanych stylem vintage zegarków wyprodukowanych od 1997 roku, krótko po ich założeniu w 1992 roku. Podczas gdy inni producenci wrócili do oryginalnych projektów z połowy wieku i sztucznej patyny, Bell & Ross wyprodukował świeża linia chronografów i zegarków z trzema rękami, jak BR V1-92.

BR V1-92 to jedna trzecia trzeciej generacji zegarków inspirowanych stylem vintage, wydanych przez repliki zegarków Bell & Ross. Prawdę mówiąc, repliki zegarków Bell & Ross nigdy tak naprawdę nie robił tego dla mnie w przeszłości (kwadratowe obudowy z kolekcji Marine and Instruments po prostu nie są moją rzeczą), ale naprawdę byłem pod wrażeniem czystych linii i proporcjonalnego przypadku i wybieraj projekty, które widziałem w tej trzeciej generacji repliki zegarków. Szczególnie BR V1-92 był dla mnie świetnym zegarem podstawowym z dobrą prezencją i mocnym wzornictwem.

BR V1-92 jest wyposażony w satynową obudowę ze stali nierdzewnej o grubości 38,5 mm, która moim zdaniem jest złotym złotem wielkości walizki (pasuje prawie każdemu). Kształt obudowy jest klasyczny, z tradycyjnymi występami i minimalną ramką, która dobrze leży na nadgarstku i nosi się naprawdę wygodnie. Rzeczą, która jest tak przyjemna w użyciu klasycznych końcówek, jest to, że ładnie zakrzywiają się nad twoim nadgarstkiem. Kolejnym szczegółem, który uwielbiam, jest ampersand na dobrze dopasowanej koronie – mały, miły dodatkowy kawałek graficznego uderzenia.

Tarcza jest bogata matowa czerń z jasnymi białymi indeksami na minutach, godzinami i cyframi arabskimi w godzinach kwadransa. Ze wszystkich rzeczy, o które można się zachwycać, moją największą rzeczą jest to, że możesz przeczytać ten zegarek, ponieważ bądźmy prawdziwi, żaden z nas nie jest już młody. Czasem mam wrażenie, że producenci przeoczają fakt, że ludzie muszą, wiecie, mówić czas? I nie jest to stracone w Bell & Ross. Kontrast między tarczą, słuchawką i cyframi czyni to wyjątkowo czytelnym. Co do tego malutkiego okrągłego okna daty? Nie jest tajemnicą. Uwielbiam randkę, ale czasami mogą wyglądać trochę jak po namyśle, a to jest lepiej zintegrowane, niż to się często widuje w zegarkach w tej cenie. I wszystko, co mogę powiedzieć na ten temat, to przynajmniej ten ma czarny dysk daty.

A co z ruchem na tym zegarku? To przyzwoity ruch BR-Cal.302, który Bell & Ross bierze na siebie Sellitę SW300-1, doskonale szanujący się ruch automatyczny z 38-godzinną rezerwą mocy. Tego typu rzeczy pozwalają na wycenę zegarka poniżej 2000 USD, co, jak sądzę, wszyscy możemy uznać za wspaniałą rzecz. Na nadgarstku zegarek ten jest bardzo wygodny. Futerał o wielkości 38,5 mm pozwala na łatwe noszenie, a satynowana stal sprawia, że ​​repliki zegarków traci blask. Ogólnie rzecz biorąc, to po prostu świetny zegarek.

Chociaż myślę, że możemy zgodzić się, że Bell & Ross nie jest dla wszystkich, ten zegarek na pewno jest. Jest ponadczasowy, proporcjonalny, dobrze leży na nadgarstku i ma automatyczny ruch. A cena? Cóż, to najlepsza część. Za 1,900 USD ten zegarek może być Twój. To, co jest i nie jest drogie, jest względną rzeczą, ale dla mnie jest to świetna cena za zegarek o świetnym wzornictwie i czystej obecności nadgarstka.

Kolekcja Vintage Bell & Ross BR V1-92 ze stali, 1900 USD. Obudowa 38,5 mm; wodoodporność: 100 m; zakrzywiony szafirowy kryształ z powłoką antyrefleksyjną. Ruch: kaliber BR-CAL.302 / Sellita SW300-1, samozwijający; Pasek: czarna skóra cielęca. Zobacz więcej kolekcji Vintage na stronie Bellross.com.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *