Repliki Zegarków Panerai PAM 721 Radiomir 3-dniowe Acciaio

Kiedy po raz pierwszy zobaczyłem zdjęcia tego nowego, pozbawionego logo Radiomiru z tak zwanym „Anonimo”, wiedziałem, że jest to coś bardzo fajnego, co trzeba udostępnić. To jest wielki zegarek o średnicy 47 mm, ale z jakiegoś powodu jest taki duży. Zegarek ten jest w istocie powtórką wydania Panerai Reference 3646 z końca lat 30. XX wieku. Ten zegarek, który został wyprodukowany wyłącznie w celach militarnych, również miał 47 mm. Podczas gdy Panerai późno zebrał wspólny wysiłek, aby przyciągnąć nowych klientów dzięki cienkiej i eleganckiej linii Luminor Due, ten nowy Radiomir jest skierowany wprost do entuzjastów Panerai.

Jak widać na powyższym obrazku, na tarczy nie ma żadnego logo, minimalistycznego detalu, który tworzy piskliwy, czysty design. To, co mamy, to czarna wielowarstwowa tarcza z faux old lume (co Cara mogłaby nazwać „fauxtina”), która ma przywołać wczesne liczby radu. Ręce są zabarwione na niebiesko i wyglądają identycznie jak te na oryginale, z godzinną ręką podzieloną przez dodatkowy kawałek zabarwionej stali. Zegarek jest odważny, graficzny i super cool. Po drugiej stronie pokoju można ci wybaczyć myślenie, że ktoś ma na sobie bardzo rzadki ref. 3646 (choć jeden w bardzo dobrym stanie).


Według prezesa Repliki Zegarków Panerai, Angelo Bonati, jest to tylko druga instancja nowoczesnego Panerai (tj. Z epoki post-Vendome) z niepodpisaną tarczą – druga to PAM 448 z kalifornijską tarczą, która łączy cyfry rzymskie i arabskie. Bonati mówi, że Panerai wykonał swoje oryginalne, niepodpisane tarcze dla włoskiej marynarki wojennej w czasie II wojny światowej, więc gdyby zegarki zostały przechwycone przez aliantów, producent nie byłby łatwy do zidentyfikowania.

Co więcej, Panerai replika zdecydował się na ten bardzo minimalistyczny projekt, aby przedstawić czystą ekspresję swoich kodów projektowych w zegarku, podkreślając sponsorowanie przez firmę targów Design / Miami, partnerstwa, które wchodzi teraz na trzeci rok. „To obiekt projektowy” – zauważa Bonati.

Po odwróceniu sprawy zaczynasz zauważać, że jest to zdecydowanie nowoczesny zegarek. Przede wszystkim, wewnętrzny ruch P.3000 spogląda na ciebie przez szafirową kopertę. Jest to ręczny kaliber z trzema dniami rezerwy mocy, który przychodzi przez dwie wiosenne beczki. P.3000, który pokonuje 21 600 VHF, okazał się być solidnym wozem roboczym dla Panerai replika, odkąd firma ogłosiła go siedem lat temu. Jego duży rozmiar (średnica 16 1/2 lignes) pomaga ładnie wypełnić duże opakowanie. Oryginalna inspiracja tego zegarka, oczywiście, przyszła z ręcznym ruchem Rolex w środku.

Nowy repliki Panerai Radiomir 3-Dni Acciaio jest dostępny w pudełku prezentowym z drewna gruszy, a także zawiera drugi kryształ z pleksiglasu oprócz tego, który jest fabrycznie zamontowany na etui (miły akcent!). Ostatecznie ten zegarek będzie dostępny na całym świecie, ale najpierw będzie dostępny wyłącznie w butiku Panerai w Miami Design District podczas Design / Miami (6-10 grudnia) za cenę 9.800 USD.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź stronę internetową Panerai.

Aktualizacja: Chociaż pierwsze Repliki Zegarków Radiomir zostały wyprodukowane w połowie lat 30. XX wieku, referencyjne modele 3646 zostały wykonane w latach czterdziestych XX wieku, a zegarki te, w wersjach z niepodpisanymi tarczami, dla których znana jest historia, były używane przez niemieckich wojskowych pływaków bojowych. Takie tarcze są w rzeczywistości znane jako „Kampfschwimmer” (zegarki bojowe), przez entuzjastów Panerai, z tego powodu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *