Repliki Zegarków Rolex Sky-Dweller ze stali nierdzewnej

Mieszkaniec nieba zawsze miał nieco sprzeczny charakter. Jest to najbardziej skomplikowany zegarek, jaki Rolex replika robi (pod względem mechanicznej złożoności, jest rywalizowany tylko z Yacht-Master II) i kiedy został wprowadzony w 2012 roku, był dostępny tylko w metalach szlachetnych. Jednocześnie ma być wyjątkowo praktycznym zegarkiem – wytrzymałym, łatwym w użyciu i łatwym w obsłudze, nawet pod wpływem poruszania się po coraz bardziej nieprzyjaznych niebiosach świata. Jednak w 2017 r. Rolex wprowadził dwie Rolesorowe wersje Sky-Dwellera (Rolesor to nazwa firmy dla mieszanek stali z białym lub żółtym złotem), która natychmiast uczyniła ten najbardziej praktyczny ze skomplikowanych Repliki Zegarków, natychmiastowo bardziej dostępny. W Everose i na pasku Sky-Dweller to zegarek o wartości 39.550 $, aw białym złocie na białej złotej bransoletce wynosi 48 850 $, co oczywiście sprawia, że ​​cenne wersje Sky-Dwellera zawierają tyle elementów, ile cokolwiek innego. (Jay-Z był często zauważany na przykład w żółtym mieszkaniu Sky-Dwellera.) Chociaż wcześniej robiliśmy Tydzień na nadgarstku z mieszkańcem nieba, to był model Everose na pasku iz nowszym, mniej jawnie luksusowych modeli, pomyśleliśmy, że to dobry czas na ponowne przyjrzenie się Sky-Dwellerowi. Nowa wersja ze stali, z białą, złotą ramką, jest obecnie najtańszym modelem, za mniej niż połowę ceny wersji z metalu szlachetnego i to ta, którą wybieramy do naszego najnowszego Tygodnia na nadgarstku.

Komplikacje w Repliki Zegarków Rolex Sky-Dweller

Sky-Dweller to połączenie dwóch komplikacji: podwójnej strefy czasowej lub komplikacji GMT i rocznego kalendarza. Pierwsza z nich jest łatwa do zrozumienia: zegarek wyświetla czas w dwóch strefach czasowych jednocześnie i ma godzinę, która może być niezależnie ustawiona, do przodu lub do tyłu, w jednogodzinnych skokach. Ten ostatni jest cechą „prawdziwych” Repliki Zegarków GMT, podobnie jak fakt, że wskazówka godzinowa jest ustawiona od korony i może być ponownie ustawiona na nową strefę czasową bez zatrzymywania całego zegarka. Istnieją prostsze zegarki z podwójną strefą czasową, które mają 24-godzinne rozdanie, które można ustawić niezależnie, ale używać ich jako zegarka podróżnego – to znaczy wyświetlać czas lokalny za pomocą rąk godzinowych i minutowych, a czas w domu za pomocą 24-godzinnej dłoń – generalnie wymaga nieco więcej manipulowania koroną, a także obejmuje zatrzymanie zegarka podczas ponownego ustawiania godzin i minut rąk, co wymaga od użytkownika ponownego ustawienia czasu.

Kalendarz roczny to druga komplikacja znaleziona w Sky-Dweller, a także stosunkowo prosta. Kalendarz gregoriański ma dni o różnej długości – niektóre miesiące mają 31 dni, a inne tylko 30. Najwyraźniej luty jest najdziwniejszym mężczyzną, aw zależności od tego, czy jest rokiem przestępnym, może być 28 lub 29 dni w roku. długość (29 w roku przestępnym). Wieczny zegarek z kalendarza automatycznie przeskakuje do pierwszego dnia we właściwym dniu pod koniec miesiąca, niezależnie od miesiąca (na przykład 28 lutego w roku innym niż rok przestępny, a 29 lutego w roku przestępnym). data wyniesie o północy do 1 marca). W związku z tym wieczny kalendarz nigdy nie musi mieć daty dostosowywanej ręcznie. Z drugiej strony, kalendarz roczny „wie” (jeśli można tak powiedzieć), jeśli jest to miesiąc 30 lub 31 dni, ale nie wie, aby przejść do 1 marca 28 lub 29 lutego. Tak więc roczny kalendarz musi mieć datę ręcznie ponownie ustawioną raz w roku. Oczywiście standardowy zegarek kalendarza musi być ręcznie wprowadzany ręcznie pięć razy w roku – raz na każdy 30-dniowy miesiąc i raz na koniec lutego.

Roczny kalendarz ma pewne znaczące zalety w stosunku do wieczystego, chociaż niektóre z nich uległy erozji w ciągu ostatnich kilku dekad dzięki postępom w projektowaniu wieczystego kalendarza. W stosunku do wiecznych kalendarzy, roczne kalendarze były generalnie mniej skomplikowane mechanicznie, a także mniej podatne na uszkodzenia przez niewłaściwe postępowanie ze strony ich właścicieli. Co ciekawe, kalendarz roczny to całkiem nowa innowacja w zegarkach – dopiero w roku 1996 pierwszy patent na roczny kalendarz został przyznany Patekowi Philippe’owi, który wprowadził komplikację w sygnaturze 5035. Jak na ironię, oryginalny projekt Patek był Faktycznie stosunkowo złożony, ale tak jak z wiecznym kalendarzem, ostatnie kilka dziesięcioleci doprowadziło do coraz mniejszej liczby części, a roczny mechanizm Repliki Zegarków Rolex a wymagał dodania tylko czterech kół do istniejącego mechanizmu datowania Rolexa.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *