Repliki Zegarków Vacheron Constantin Overseas Dual-Time

Podczas Tygodnia Replik Zegarków 2017 w Dubaju, Vacheron Constantin replika dodał podwójny zegarek do kolekcji Overseas (po wycofaniu poprzedniego modelu wraz z resztą starego Oversea). Mamy tu nowy i ulepszony zegarek, który również wykorzystuje wewnętrzny ruch. Na szczęście dla mnie miałem okazję zobaczyć najnowsze utwory z bliska i osobiste, i nie zawiedli się ani trochę.

Za granicą zawsze była trochę polaryzująca kolekcja. Niektórzy ludzie to uwielbiają, niektórzy nie. Myślę, że to po prostu sprowadza się do osób, które mają trudności z zaakceptowaniem zegarka sportowego z Vacheron Constantin, produkcji tradycyjnie znanej z Repliki Zegarków i komplikacji. Chodzi mi o to, po co kupować Repliki Zegarków Vacheron Constantin, kiedy można kupić Rolexa, prawda? Myślę jednak, że w ten sposób upraszcza to pytanie i, szczerze mówiąc, nie trafia ono w sedno. Po ponownym uruchomieniu Overseas dwa lata temu, otrzymaliśmy kolekcję, która była bardzo sportowa, ale także z poważnymi ruchami Vacheron wewnątrz i wieloma szczegółami na zewnątrz. Vacheron był w stanie uchwycić prawdziwą istotę tego, co ludzie chcieli oglądać w zegarku sportowym – niezawodny, wygodny do noszenia, praktyczny – w elegancki sposób, szczególnie w Ultra-Thin.

To prowadzi mnie do najnowszego za granicą. Komplikacja dual-time lub GMT jest jedną z moich ulubionych przez cały czas. Jest to praktyczne, przydatne i fajne. Ten Vacheron Overseas nie jest inny. Sam Repliki Zegarków jest w kolorze różowego złota lub ze stali nierdzewnej i ma ten sam zagraniczny futerał, który znamy i kochamy. Ma karbowaną ramkę, skrzynkę w kształcie tonneau i szczotkowane wykończenie. Obudowa Dual-Time ma 41 mm średnicy i 12,8 mm grubości.

Teraz, gdy czytasz 12,8 mm, to nie brzmi jak dużo, ale mogę ci powiedzieć, kiedy zobaczysz ten zegarek w metalu, który na pewno wygląda i zużywa się po stronie większej. Dla mnie osobiście było to zbyt mocne i chciałbym mieć to w przypadku 38 mm, który mierzy nie więcej niż 11 mm grubości, ale niestety, tak nie jest i realistycznie moje nadgarstki są dużo bardziej dementujące niż u większości z was czytając ten artykuł już teraz. Ale dygresję.

Grubość na bok, zegarek wygląda świetnie na nadgarstku. Ma pożądany chłód, a szczotkowana stal działa dobrze. Repliki Zegarków wyposażony jest w kilka opcji wybierania – srebrny i niebieski dla stali nierdzewnej i szampana dla wersji z różowego złota – a druga strefa czasowa jest ładnie wyświetlana czwartą ręką zakotwiczoną w środku tarczy. Jest zmieniana przez drugą koronę znajdującą się o czwartej. Istnieje również zależne pokrętło do wyświetlania daty, co jest miłym akcentem (czytaj: brak okna daty) i wskaźnikiem AM / PM. Teraz wiem, że wskaźnik AM / PM jest praktyczny, ale nie chciałbym, żeby tego nie było. Dla mnie ta tarcza byłaby idealna, gdyby była tylko sekundą pomocniczą i czwartą ręką, ponieważ prosta jest najlepsza. Ale żeby się cofnąć, praktyczność jest tym, o co tutaj chodzi, więc zamierzam pozwolić jej się ześliznąć.

Ruch jest automatycznym kaliber 5110 DT, który jest odmianą istniejącego kalibru 5100, który został wprowadzony w 2016 roku z Overseas Self-Winding. Etui z tyłu szafirowego kryształu, które wszyscy kochamy i znamy bez niespodzianek. Dual-Time ma również ten sam specjalny system bransoletek, z których słyną za granicą. Dla mnie jest to bardzo fajna opcja, ponieważ pozwala na opcje i możliwości noszenia. Pochodzi z bransoletą ze stali nierdzewnej, gumowym paskiem i paskiem z aligatora. Czy nie jest to wszystko, czego chcemy w naszych zegarkach?

Ceny tych zegarków replika wynoszą 24 700 USD dla wersji stalowej i 39 500 USD dla złota różowego. Chociaż żadna z nich nie jest tania, trzeba pamiętać, że o tym właśnie rozmawiamy w Vacheronie. A gdy kupujesz jakiś rodzaj zegarka, kupujesz luksusowy zegarek i nic mu nie jest! To coś zupełnie innego od GMT-Masters i innych repliki zegarków dual-time. Ale niezależnie od tego, myślę, że jest to wspaniały dodatek do kolekcji zagranicznej, która bez wątpienia stanie się jednym z kamieni węgielnych.

Aby uzyskać więcej informacji, odwiedź Vacheron Constantin online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *