Repliki Zegarków Vacheron Constantin Patrimony Traditional Tourbillon

Kiedy przedstawiciel repliki zegarków Vacheron Constantin zapytał mnie, czy chciałbym spędzić trochę czasu z Patrimony Traditionnelle Tourbillon w różowym złocie, przyznaję, że moje zainteresowanie wzbudziło. Perspektywa posiadania sześciocyfrowego wysokiego komplikacji w szlachetnym metalu jest dość daleka od tego, w którym miejscu znajduję się w mojej własnej podróży zbiorowej; pomysł wydawał się niemal śmieszny, ale w najbardziej pozytywnie intrygujący sposób. Zapytałem innego redaktora o to, co myśli o takiej historii. Powiedział: „Jeśli faktycznie pożyczy ci jeden z nich, to tak, to byłoby niesamowite.” Spróbuj przez tydzień, pomyślałem? No dobra, czemu nie.

Badając tę ​​historię, dowiedziałem się przy pomocy działu dziedzictwa Vacherona Constantina, że ​​pierwszy tourbillon repliki zegarków szwajcarskich z Vacheron był referencyjny 30050, wyprodukowany w latach 1990 i 2000. Według Carole Lambelet i Lorette Coen książki The World of repliki Vacheron Constantin, kaliber 1760 ruchu w tym zegarku opracowano Nouvelle Lémania; jedno z tych rzadkich ptaków zostało sprzedanych w Sotheby’s w 2016 r. za 62.500 CHF. Inne ważne repliki zegarki na rękę z bransoletki tourbillon datowane są na rok 2005, rok obchodów 250 rocznicy powstania w Genewie. Te wczesne modele łączyły tourbillon z innymi komplikacjami.

Należą do nich Saint-Gervais i Tour de l’Ile, pierwsze połączenie tourbillon z wiecznym kalendarzem i 250-godzinnym rezerwą mocy, co było ukłonem w kamień milowy rocznicy firmy (właściwie cztery beczki zapewnione przez 270 godzin , z mechanizmem ograniczającym, ograniczającym rezerwę do 250). Ten ostatni, słynny Tour de l’Ile, został nazwany historycznym domem Vacheron Constantin w wieży na szczycie małej wyspy, położonej u zbiegu Rodanu i Jeziora Genewskiego. Od tego czasu Vacheron powrócił do tej posiadłości, a Jack odwiedził ją w styczniu. Tour de l’Ile został wyprodukowany w niezwykle ograniczonej liczbie siedmiu sztuk i miał 16 komplikacji, z początkową ceną 1,5 miliona dolarów.

Jednym z najbardziej zapadających w pamięć ostatnich repliki zegarków Vacheron Constantin był kolejny tourbillon z powiększoną rezerwą mocy. The Patrimony Traditionnelle 14-Day Tourbillon pojawił się na scenie w przededniu SIHH 2012 i przyniósł ze sobą piękny mechanizm tourbillon z klatką inspirowaną Krzyżem Maltańskim, symbolem VC. Był to piękny, ręcznie robiony zegarek damski o długości 42 mm, z ładną, dwutygodniową rezerwą mocy przez cztery beczki. Kiedy po raz pierwszy dowiedziałem się o tym zegarku, moje myśli natychmiast zwróciły się w stronę 10-dniowego Tourbillon repliki Patek Philippe i jak Vacheron przyćmił długą długość tego zegarka w dość dramatyczny sposób. Być może taki był pomysł, myślałem wtedy. Zegarek ten pojawił się także w czasie, gdy Vacheron podważył swoje zaangażowanie w Pieczęć Genewską, w przeciwieństwie do Patka, który w 2009 r. Przyjął własną, wewnętrzną pieczęć Patek Philippe replika.

Zegarek, który tu widzisz, jest bardzo zgodny z projektem oryginalnego 14-dniowego Tourbillon, który został wydany przez Patrimony Traditionnelle sprzed siedmiu lat, ale teraz ma nowy automatyczny ruch. Rezerwa jest dość dramatycznie zmniejszona – w rzeczywistości do 80 godzin – ale jest automatyczna, co oznacza, że ​​jest ona nieustannie nawijana w trakcie dnia. Więc tak naprawdę nie ma problemu z rezerwą. Tak czy inaczej, oba modele zostały zaprojektowane bez nawet prostych komplikacji kalendarzowych.

Pomysł, że długa rezerwa mocy jest po to, by zaoszczędzić ci kłopotu z ponownym ustawieniem czasu lub daty, gdyby zegarek przypadkowo przestał działać, tak naprawdę nie jest argumentem za długą rezerwą mocy w tych konkretnych listach – zamiast tego, myślę, że to jest tam jako demonstracja zdolności horologicznej. Co więcej, żaden z nich nie jest dokładnie taki, jaki łatwo można sobie wyobrazić, czyniąc codzienną osobę noszącą. To solidny metalowy tourbillon, rodzaj zegarka, którego prawdopodobnie bałem się nosić podczas jazdy metrem do pracy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *