Sztuczki – Spiromax (R) – czas podróży repliki zegarków Patek Philippe Aquanaut Nr ref. 5650

Od wczesnych lat 2000, specjalny zespół projektowy (Dział Zaawansowanych Badań) w ramach produkcji repliki zegarków Patek Philippe zajmuje się przyszłością (haute) horlogerie. W 2017 r. Ich wysiłek zaowocował dwiema ważnymi innowacjami: nową sprężyną wyrównawczą Spiromax® firmy Silinvar (R) i nowym rozwiązaniem do ustawienia drugiej strefy czasowej w zegarkach strefy czasowej.

Aby powitać te innowacje, producent wprowadza na rynek sportowy i elegancki model Aquanaut Travel Time Ref. 5650 Patek Philippe Advanced Research w limitowanej edycji 500 repliki zegarków, z których pierwsze mają być wyposażone w awangardowe rozwiązania.
Czas podróży w Aquanaut Ref. 5650G

The Patek Philippe Aquanaut obchodzi swoje 20 urodziny w 2017 roku. Zegarek upamiętniający ten kamień milowy – ref. 5650 Aquanaut Travel Time „Patek Philippe Advanced Research” – ma białą kopertę 18K o średnicy 40,8 mm i grubości 11 mm, wodoodporną do 120 metrów

Numer referencyjny 5650G zawiera automatyczny kaliber 324 S C FUS, który w tym modelu został ulepszony dwoma innowacjami opracowanymi przez laboratorium Patek Philippe Advanced Research. Pierwszą z nich jest sprężyna spiralna Spiromax® wykonana z Silinvar®, która jest wyposażona w dwie końcowe krzywe i zoptymalizowana z wewnętrznym pałąkiem. Poprawia izochronizm równowagi w pionowych kierunkach zegarka. W rezultacie dokładność jego pomiaru waha się od -1 do +2 sekund na dzień – podobnie jak precyzja repliki zegarków tourbillon Patek Philippe.

Druga innowacja obejmuje urządzenie do ustawiania strefy czasowej, które zastępuje zwykle przegubowe przeguby tak zwanymi „zgodnymi” lub elastycznymi mechanizmami. To urządzenie, które składa się tylko z 12 filigranowych stalowych części z kilkoma przecinającymi się sprężynami piórowymi – w porównaniu z 37 częściami stosowanymi w tradycyjnym mechanizmie – przenosi uruchomienia dwóch popychaczy strefy czasowej na lokalny wyświetlacz czasu.

Podobnie jak w innych zegarkach czasu podróży w innych rodzinach Patek Philippe replika, Aquanaut wyświetla lokalny czas i datę, a także drugą strefę czasową (zazwyczaj czas domowy użytkownika) i wskaźnik dzień / noc dla obu stref czasowych. Dwóch pchaczy w lewej skrzyni skrzyni kontroluje ustawienia. W podróżach w kilku strefach czasowych lokalna wskazówka godzinowa może być regulowana w przód lub w tył w jednogodzinnych krokach. W trakcie tego procesu zmieniają się również wskaźniki dzień / noc oraz, w stosownych przypadkach, data. Gdy właściciel kieruje się na wschód, czas lokalny ustawia się przy pomocy popychacza o godzinie 8. Popychacz o godzinie 10 koryguje lokalny czas podróży w kierunku zachodnim.

Czas podróży w Patek Philippe Aquanaut 5650 „Zaawansowane badanie repliki Patek Philippe” jest montowane na nocnym niebieskim pasku z wytłoczonym wzorem, który przypomina wzór tarczy wykonanej z wodoodpornego materiału kompozytowego. Zapina się za pomocą trzyczęściowego zapięcia z 18-karatowego białego złota.

Oba przełomowe innowacje zostały szczegółowo wyjaśnione w tym artykule.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *