The repliki TAG Heuer Monaco Gulf Special Edition na 50. rocznicę produkcji olejków Gulf Oil

TAG Heuer repliki właśnie ogłosił wydanie specjalnej edycji na 50. rocznicę Gulf Racing Stripes – Special Edition w Zatoce Monako. Po raz pierwszy wprowadzony w 1969 roku, Monaco był pierwszym kwadratowym wodoodpornym automatycznym chronografem i szybko stał się kultowym klasykiem, gdy Steve McQueen nosił go w Le Mans (1971) jako zawodnik Michael Delaney. W filmie Delaney jest sponsorowany przez firmę Gulf Oil z niebieskimi, białymi i pomarańczowymi paskami widocznymi zarówno w jego białym kombinezonie wyścigowym, jak iw jego Porsche 917. Ale paski same repliki zegarków w rzeczywistości przed datą filmu, po raz pierwszy pojawił się w 1967 roku.

To nie jest specjalna specjalna edycja Gulf Oil wydana przez TAG Heuer. W rzeczywistości jest czwarty. Pierwszym z nich był Monaco Vintage CW2118, który został wydany w 2005 roku w limitowanej serii 4000 sztuk. Ten kawałek może nie być uważany za część rodziny Gulf Oil, ponieważ tarcza ma czerwone i niebieskie paski (nie pomarańczowe i jasnoniebieskie, jak inne). Mówi też o Monaco na tarczy, a nie o Gulf Oil.

Druga wersja to Gulf II Monaco CW211A, która zadebiutowała w 2007 roku z okazji 40. rocznicy, a trzecia z serii to Gulf III CAW2113, wydana w 2009 roku. Ta ostatnia cechuje się antracytową tarczą z pomarańczowymi i jasnoniebieskimi paskami wyścigowymi. Istnieje również PCA Monaco, która została wydana w 2010 roku dla Porsche Club of America.

Najnowsza edycja specjalna Monaco Gulf ma 39 mm obudowę ze stali nierdzewnej w kształcie kwadratu, z lewą koroną i przyciskami chronografu po prawej stronie. Zegarek napędzany jest automatycznym ruchem kalibru 11, podobnie jak standardowy Monaco, który jest obecnie częścią kolekcji. Kaliber 11 ma 40-godzinną rezerwę mocy i wyraźnie wyświetla datę o szóstej. Istnieją dwa znaczące sub-rejestry, obie pożyczające zaokrąglony kwadratowy kształt ze skrzynki.

Największą różnicą w tej specjalnej edycji jest kolor wybierania, który nosi niebieskie i pomarańczowe paski Gulf Oil po prawej stronie ciemno-granatowej tarczy. Zegarek jest wykończony niebieskim paskiem do biegania ze skórą cielęcą i pomarańczowymi szwami, które jeszcze raz przenoszą te kolory. Tuż nad datą o szóstej jest logo Zatoki Perskiej, które, choć nie jest najbardziej dyskretną rzeczą na świecie, wcale nie jest natarczywe.

Wersja specjalna repliki zegarków TAG Heuer Monaco Gulf jest dostępna tylko w Stanach Zjednoczonych i może być zamówiona wyłącznie w trybie online do 15 września za 5 900 USD.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *