The repliki zegarków IWC Portugieser Chronograph Rattrapante Edition Boutique Canada

Aby uczcić pomyślne otwarcie butików zarówno w Toronto, jak i Vancouver, repliki zegarków IWC wprowadziło chronograf limitowany w wersji kanadyjskiej nazwany Portugieser Chronograph Rattrapante Edition Boutique Canada. Zacząłem od nowego butiku w Vancouver, by szybko poradzić sobie z tym, co okazało się interesującym i raczej ekskluzywnym spięciem Canuck na klasycznym projekcie repliki zegarków IWC.

Portugueseser Boutique Canada o szerokości 40,9 mm ze stali nierdzewnej ma piękną srebrno-białą tarczę, wypolerowane arabskie markery i parę czarnych subdialów, które dopełniają wygląd pandy. Z czerwonymi akcentami i liśćmi klonowymi zdobiącymi stalową kopertę, ten Portugieser jest przystojny i szczegółowy, z pewną dozą swobodnego, sportowego uroku.


Portugieser Boutique Canada jest dopasowany do czarnego paska z aligatora i ma tylko 13 mm grubości, co jest prawdziwą ucztą na nadgarstku. Podczas gdy gramofon 41 mm jest w większości wybierany, równowaga podwójnej skali chronografu w połączeniu z brakiem wyświetlania daty chroni klasyczny urok tego projektu. Etui jest szczotkowane po bokach i ma wiele wypolerowanych elementów, w tym czapki z popychaczem, koronę, powierzchnie uszu i piękny, daszkowy pierścień, który rozciąga się w górę od obudowy, aby sprostać kryształowi.

Od polerowanych markerów do drobnych kropek używanych na minutowym torze, Portugieser jest jednym z moich ulubionych wzorów tarcz z repliki zegarków IWC. Portugalski biały butik zapewnia mocny kontrast dla wypolerowanych stalowych rąk. Portugieser Boutique Canada w pełni wykorzystuje świetny design (wprawdzie na to częściowo wpłynęło moje poczucie patriotyzmu i zamiłowa białe tarcze).

Podobnie jak niektóre z podobnych portugalskich odtwarzaczy stworzonych dla innych butików na całym świecie, Portugieser Boutique Canada jest chronografem rattrapante i używa ręcznego nawoju repliki zegarków IWC 76240. W oparciu o ETA 7750, 76240 jest wysoce zmodyfikowany i używa specjalnego moduł (pierwotnie opracowany przez znakomitego Richarda Habringa), aby dodać podwójną funkcję chronografu. Aktywowany przez popychacz o godzinie 10, pierwsza ręka sekund chronografu jest czerwona (pasująca do skali minutowej), podczas gdy dodatkowa sekunda oferowana przez funkcję rattrapante jest renderowana bez koloru.

IWC zwykle nie oferuje zegarków z 76240, a funkcjonalność jest naprawdę fajna (i po prostu fajna do grania). Stało się to jedną z wizytówek ciekawszych chronografów repliki zegarków IWC od czasu wprowadzenia pierwszego Portugieser Chronograph Rattrapante w 1995 roku.

Widząc, że w 2017 roku mija 150 lat Kanada, Portugieser Chronograph Rattrapante Edition Boutique Canada jest indywidualnie numerowany i ograniczony do zaledwie 150 sztuk. Dostępne na zamówienie za pośrednictwem butików w Vancouver lub Toronto, cena detaliczna nie jest niemałe 13.400 CAD (to około 11 300 $ w momencie opublikowania tej historii).

W zamian za swój stos kolorowych kanadyjskich gotówek, otrzymujesz ręcznie robiony chronograf ze stali ratrafapante z limitowanej edycji, który jest zapakowany w to, co z łatwością jest jednym z moich ulubionych wyrażeń w postaci Portugieser. Nieźle, prawda?

Aby uzyskać więcej, odwiedź repliki zegarków IWC online.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *