The Repliki Zegarków IWC Tribute to Pallweber Edition „150 lat” (zdjęcia na żywo i ceny)

Jednym z najsłynniejszych wczesnych repliki zegarków kieszonkowych repliki IWC z końca XIX wieku jest cyfrowy zegarek kieszonkowy znany jako Pallweber. Zegarki kieszonkowe Pallweber noszą nazwy austriackiego zegarmistrza Josefa Pallwebera, który opatentował swój wynalazek w 1883 roku i uzyskał licencję na IWC replika. (Później licencjonował projekt innym szwajcarskim producentom, ale IWC replika Pallwebers są prawdopodobnie najbardziej znanymi). replica IWC produkowało zegarki kieszonkowe Pallweber tylko przez krótki czas, począwszy od 1885. Na początku były bardzo popularne, ale już po kilku latach rynek wydaje się znudzony nowością, a po 1887 roku produkcja ustała. Ponieważ okres produkcji był tak krótki, są również jednymi z najbardziej kolekcjonerskich zegarków kieszonkowych repliki zegarków IWC. Teraz, po raz pierwszy, godzina i minuta skoku Pallwebera – rewolucyjna w swoim czasie – jest oferowana przez repliki IWC zegarków jako zegarek na rękę.

Oryginalny zegarek replika kieszonkowy Pallweber używał ruchu z charakterystycznym rozwidlonym kogutem dla trzeciego i czwartego koła – podstawą był jeden z tak zwanych ruchów „Elgin” IWC. Nazwa jest trochę tajemnicą; najwyraźniej nie ma to nic wspólnego z amerykańską firmą obserwującą Elgin, ale nic z zapisków zegarków IWC z tamtej epoki nie rzuciło żadnego światła na to, dlaczego nazwa została wybrana.

Zegarek Pallweber z zegarka na rękę, który można zobaczyć tutaj, odnosi się do linii zegarków kieszonkowych pod względem wielkości; Średnica 45 mm, chociaż jest stosunkowo cienka na 12 mm. Ruch ten jest oczywiście produkowany przez IWC; jest to nowy kaliber IWC 94200 o mocy 28 800 Vph, z dość dobrą 60-godzinną rezerwą mocy (tym bardziej imponującą, biorąc pod uwagę straty energii narzucone przez wskazania czasu skakania). Etui ma czerwone złoto, a tarcza jest białym lakierem; produkcja jest ograniczona do 250 sztuk na całym świecie.

Jedyny inny zegarek trójskrzydłowy, skoki i minuty, o których wiem, to Lange & Söhne Zeitwerk, który jest o wiele bardziej złożoną konstrukcją i zawiera remontoire d’égalité, aby zapewnić równowagę niezrównanego momentu obrotowego. Zeitwerk jest również mniejszym zegarkiem niż Pallweber o średnicy 41,9 mm (jest nieco grubszy od Pallwebera o 12,6 mm). Pod względem wydajności, największą różnicą między Pallweber i Zeitwerk jest rezerwa mocy: 36 godzin dla Zeitwerk vs. 60 godzin dla Pallwebera. Jednym z powodów tego jest prawdopodobnie to, że remonotoire d’égalité wymaga pewnej minimalnej energii z równowagi, aby nakręcić wiosłownię rembionu, a prace stopu dla Zeitwerka cię odcięły w wieku 36 lat, zamiast pozwolić ci wejść w to część krzywej mocy sprężyny napędowej sprężyny powrotnej, w której sprężyna „Remontoire” nie jest już nawijana.

Istnieje również znacząca różnica cenowa pomiędzy tymi dwoma: Zeitwerk ma obecnie 76 200 $, a referencja Pallweber IW505002 Tribute To Pallweber Edition „150 lat” w czerwonym złocie, jest wstępnie wyceniona na 36 600 USD. Miejcie oczy otwarte na więcej nowości z kolekcji 150 rocznicy repliki zegarków IWC, gdy zbliżymy się do SIHH, edycja 2018.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *