Tydzień na nadgarstku repliki zegarków Cartier Tank Américaine In Steel

Zegarki rocznicowe to trudna rasa. Współcześni zegarmistrzowie mają tendencję do używania wszelkich zakończeń urodzin w „5” lub „0” jako wymówkę, by stworzyć jakąś zwariowaną wersję znanego (lub nie tak dobrze znanego) produktu jako sposobu do produkcji popytu, niedoboru i prasy. Często uważam, że te zegarki sprawiają, że czuję chłód, kiedy robię to samodzielnie, i czuję się zawiedziony, gdy przerywają ciekawą i fascynującą historię.

Wyobraźcie sobie moją obawę, gdy ogłoszono ją w styczniu, że w tym roku dostaniemy kolekcję repliki zegarków świętujących setną rocznicę repliki Cartier Tank. To nie jest 45. urodziny i nie ma „Myślę, że słyszałem o tym”. Stawka wydawała się dość wysoka, jeśli chodzi o stawki związane z zegarkami. Czołg to jeden z najbardziej kultowych repliki zegarków wszechczasów i nie używam go tutaj lekko. Nie sądzę też, że byłoby to niedopowiedzenie stwierdzenia, że ​​czołg zamieniający się w 100 to wydarzenie o prawdziwym znaczeniu i znaczeniu w historii zegarka na rękę.

Więc czekałem. Następnie, 1 września, ogłoszono ogłoszenie. Dostawaliśmy garść nowych czołgów na stulecie, w tym kilka z diamentami i jeden z zakrzywionym, szkieletowym ruchem. Ale ten, który naprawdę wpadł mi w oko, był najbardziej skromnym z nich wszystkich: Tank Américaine ze stali nierdzewnej. Czy byłby to subtelny zegarek, którego oczekiwałem? Czy miałoby to właściwe małe historyczne znaki, będąc jednocześnie samym znacznikiem jakości? Czy czułbym się czymś, czego bym chciał, poza kontekstem, w którym czołg zmienia się na 100? Zaledwie kilka tygodni później miałem jeden na nadgarstku i musiałem odpowiedzieć na wszystkie moje własne pytania.

Zegarek Tank został wprowadzony po raz pierwszy w 1917 roku, stąd tegoroczna uroczystość. Ten oryginalny zegarek był prostokątnym zegarkiem, niemal kwadratowym jak jego kuzyn Santos, z dużymi szynami (czasami nazywanymi bransoletami, Francuzami na „noszach”) po obu stronach rzymskiej tarczy cyfrowej, a także projektem, który w tamtym czasie był w przeciwieństwie do czegokolwiek innego. Szybko, replika zegarków Cartier zaczął iterować na zbiorniku, tworząc różne podrodziny replika zegarków Tank z różnymi profilami, różnymi wariantami wybierania i różnymi historiami.

Wielki moment w historii czołgu przyszedł w 1921 roku wraz z wprowadzeniem Tank Cintrée (co dosłownie znaczy „zakrzywiony”). To był pierwszy raz, kiedy czołg miał zakrzywioną obudowę, która od tego czasu była podstawą kolekcji. Pamiętajmy, że w 1921 r. Koncepcja zegarka wciąż była nowa i nieco kontrowersyjna, a nieokrągłe zegarki wciąż były rzadkością. Teraz zakrzywiony, prostokątny zegarek? Pomyśl o tym. To, co dziś wydaje nam się eleganckie i tradycyjne, było w rzeczywistości rewolucyjne.

Oprócz wprowadzenia zakrzywionej obudowy, Cintrée wyświetliła również nowy rodzaj tarczy. Pierścień rozdziału był zakrzywiony na końcach, aby odbijać skrzywienie skrzyni, a to pozostawiło o wiele więcej ujemnego miejsca na tarczy, czyniąc cyfry rzymskie naprawdę wyróżniającymi się, przyciągając wzrok do krawędzi i obudowy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *