Edycja limitowana Repliki Zegarków TAG Heuer Autavia dla ZEA

Jeśli nie śledziłeś na HODINKEE Live, jestem w Zjednoczonych Emiratach Arabskich, co szybko staje się wydarzeniem, którego nie można przegapić w kalendarzu globalnych wydarzeń horologicznych – Dubai Watch Week. To była absolutna porażka, gospodarz kilku sesji (z Christianem Selmoni i Kurtem Klausem), dzieląc się tym, co robimy w HODINKEE i spotykając mnóstwo nowych przyjaciół. Oczywiście najważniejszym wydarzeniem na drodze do Dubaju na Watch Week są zegarki. I choć widziałem mój dobry udział w high-compach, ten repliki zegarków TAG Heuer jest tym, o którym wciąż myślę.

DWM – gospodarz i specjalista sprzedaży, Ahmed Seddiqi & Sons, wypuściło na rynek kilka produktów upamiętniających tegoroczną imprezę – wszystkie fajne – choć ta jest dla mnie wyjątkowa. Podejmując sukces TAG Heuer Autavia 02 (pełna recenzja + wideo autorstwa Jona Buesa), dokonali oni pewnych estetycznych zmian, które czynią świat wielkiej różnicy.

Po pierwsze, tarcza nie jest już czarna jak w wersji tradycyjnej, a nawet srebrna jak w przypadku Jack Heuer Edition, ale piękna tarcza koloru kremowego, której nigdy nie widziałem na repliki zegarków TAG Heuer. Kolor i tekstura są mlecznobiałe i naprawdę przypominają mi coś, co można znaleźć na 6239 Daytona z numerem seryjnym w zakresie 9xx, xxx. Znasz zegarki, wyglądają tak. Wykresy na tej tarczy i na tych dłoniach są ponownie ciemniejsze niż to, co widzieliśmy w innych auta, i dobrze się uzupełniają.

Sub-rejestry też tutaj nie są czarne, zamiast tego przyjmowanie wspaniałego karmelowego „tropikalnego” koloru, który jest dla mnie najładniejszym wykonaniem sztucznej tarczy, jaką kiedykolwiek widziałem. Kolor, faktura i nad wszystkim wzór tego „pustynnego piasku” wybiera się na nich po prostu na miejscu, w hołdzie nie tylko piaskom ZEA, ale także rodzajowi wybierania często znajdującemu się w świetnych chronografach sprzedanych w regionie w przeszłości.

Ramka nie jest już czarna, ale znowu „wyblakła” do brązowej, która dopełnia całości tropikalny, stary wygląd. A ponieważ Seddiqi nie robią niczego bez wchodzenia w drogę, pasek tej limitowanej edycji? Tak, to skóra z wielbłąda.

Wygląd tego zegarka jest po prostu fantastyczny – widziałem go w dniu podglądu prasy i od razu zakochałem się w organicznych brązowych kolorach ziemi. Wygląd jest odpowiedni vintage, i jak powiedziałem powyżej, myślę, że jest to najładniejsza realizacja faux-aging, jakie widziałem do tej pory, we wszystkich marek. Oczywiście nie przeszkadza, że ​​sam Pan Mohammed Seddiqi był zaangażowany w rozwój projektu, a on sam, jak zapewne pamiętasz, jest bardzo poważnym kolekcjonerem zabytkowych repliki zegarków. Możesz poczuć dotyk konesera na tym zegarku.

Tylko 150 sztuk UAE Autavia zostanie wyprodukowanych przez TAG Heuer replika i będą one oczywiście dostępne tylko w ZEA. Tylko dziesięć sztuk dostępnych jest w tym tygodniu podczas Tygodnia Zegara w Dubaju, podczas gdy reedycje 140 zostaną dostarczone w grudniu i styczniu. Cena zegarka wynosi 21 500 AED, a dane techniczne zegarka pozostają takie same jak w przypadku standardowego Autavia (wewnętrzny kaliber 02 itd.). Jeśli jesteś zainteresowany zakupem, będą one dostępne wyłącznie u sprzedawców TAG Heuer w Zjednoczonych Emiratach Arabskich. Polecam zadzwonienie do posiadanego przez Seddiqi butiku repliki TAG Heuer w Dubai Mall, ponieważ mogę sobie wyobrazić, że otrzymają największą alokację. Inną opcją jest skontaktowanie się z jednym z tych detalistów w regionie. Jak wspomniałem, w tym tygodniu widziałem niesamowite kawałki w Dubaju, ale to właśnie czułem, że najbardziej ich wszystkich urzeka. To naprawdę wyjątkowy zegarek.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *