Limitowana edycj Repliki Zegarków Omega Speedmaster Grey Side Of The Moon „Porsche Club Of America” (aktualne zdjęcia i ceny)

Porsche Club of America zaczął działać w bardzo skromny sposób – był pomysłem dżentelmena o nazwisku Bill Sholar, który w 1955 r. Kupił 356 egzemplarzy i odbył pierwsze spotkanie Klubu Właściciela w swoim domu, w 1955 r. (W pierwszej firmie klubu Spotkanie, przyszło 13 osób, z których jeden był właścicielem Volkswagena, Klub poprosił go „grzecznie” o wyjazd.) Klub szybko się rozrósł – do 1957 było 550 członków, a dzisiaj Klub ma ponad 100 000 członków, z całym gospodarz działań w swoim rocznym kalendarzu i jest to największy klub z jednym marque car na świecie. (Oczywiście rok 1957 był także rokiem, w którym zadebiutowała repliki zegarków Omega Speedmaster).

Limitowana edycja Porsche Club Of America jest zasadniczo odmianą istniejącej, regularnej produkcji Grey Side Of The Moon, która rozpoczęła się w 2014 r. Tarczą platynową oraz w ceramicznej walizce. Ruch ten jest współosiowym kaliberem Omiida 9300, który jest automatycznym mechanizmem chronografu na kole kolumnowym z współosiowym spływem i sprężyną balansującą krzemem, działający w 54 klejnotach przy 28 800 Vph, z 60-godzinną rezerwą mocy (doskonały ruch i przy tym punkt trochę nowoczesnego klasyka). Bardzo ładnym dodatkiem w tym ruchu jest możliwość ustawienia godziny z godzinną w odstępach jednogodzinnych, w obu kierunkach; bardzo przydatna rzecz dla częstych lotników.

Schemat kolorów wywodzi się z zacisków hamulcowych stosowanych w niektórych modelach 911, ale działa równie dobrze jak element abstrakcyjnego projektu; jasne prymitywy na chronografach wydają się mieć bardziej motoryzacyjny charakter niż aeronautyczny i lotniczy i oczywiście Speedmaster był i tak pierwotnie przeznaczony dla kierowców.

Istnieje kilka różnic między szarą stroną księżyca a limitowaną edycją PCA (inną niż ograniczona produkcja tego ostatniego). PCA Speedmaster ma „ceramised” tytanową tarczę i podczas gdy TGSOTM ma Luminova w cyfrach bezel, PCA Speedmaster tego nie robi. Koperta ceramiczna ma 44,25 mm x 16,24 mm i parę suwmiarki w biurze, a odległość między końcówką a końcówką wynosi około 49 mm. Obudowa jest wodoszczelna do 5 bar / 50 metrów i jak zawsze w przypadku ceramicznych obudów Omega replika wykończenie jest niezwykle ostre i bardzo atrakcyjne, w ostry, chłodny, postmodernistyczny sposób.

W edycji limitowanej Speedmasters, ta będzie miała dość mały bieg produkcji: 99 sztuk, na 12,911 $ (bez nagród za zgadywanie przyczyny trzech ostatnich cyfr). Standardowa wersja The Grey Side Of The Moon to nawet 12 000 $ (wersja tarczy platynowej to 13,600 $, tylko dla porównania), podczas gdy istnieje niewielka premia do edycji limitowanej w porównaniu ze standardowym modelem, dostajesz repliki zegarków niezwykle mało seria limitowana edycja, nowoczesny Speedmaster w zamian. Jest dostępny tylko przez Porsche Club Of America i możesz dowiedzieć się więcej tutaj.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *