Repliki Zegarków Panerai Luminor Due 38

Panerai ma reputację zegarka OG oversized. Urodzony we Włoszech zegarmistrz, który produkuje w Szwajcarii, rozpoczął trend, który zaczął się na nadgarstku Sly Stallone w latach 90. XX wieku i stał się prawomocną siłą w stylu wczesnych wynalazków. Ale nowsze czasy były świadkiem reakcji w innym kierunku – przesunięcie w kierunku mniejszych, mniej natarczywych zegarków na rękę.

Panerai wciąż robi mnóstwo niewiarygodnie dużych repliki zegarków, a kilka z nich ma rozmiary od 44 do 47 mm (nosząc je jeszcze bardziej dzięki poduszkowemu kształtowi obudowy i częstemu użyciu dużych ochraniaczy koron). Ten rodzaj zegarmistrzostwa jest, jeśli wybaczycie banał, częścią produkcji repliki zegarków Panerai.

Ale w 2016 roku widzieliśmy ciekawy zwrot w składzie firmy. Pojawił się w formie Luminor Due, który zawierał motywy tarczy słonecznej i przybił na paski aligatora, wyglądając o wiele bardziej elegancko niż jakikolwiek inny Panerai do tej pory. Zmierzone w poprzek, to były wciąż duże zegarki repliki, ale cienkie ruchy zostały rozmieszczone w celu utrzymania całkowitej grubości w dół. Wydawało się, że pomysł był dla Luminora. Z powodu wyglądu zegarka narzę dziowego dopasowanego do elegancji eleganckiego i bardziej wyrafinowanego zegarka. Przez lata ludzie nosili Panerais w garniturach – niektórzy wyglądali lepiej niż inni – ale Luminor Due był Panerai, który został specjalnie stworzony do noszenia w ten sposób.

W tym roku w Genewie zostaliśmy potraktowani jako ewolucja Luminor Due, która pojawia się jako automatyczny zegarek 38 mm i który jest jak dotąd najmniejszym Panerai. Kiedy pisałem o tym z Genewy na początku tego roku, wiedziałem, że chciałbym wziąć ten pomysł na spędzenie, gdyby okazja się pojawiła, co akurat stało się tej wiosny. Kiedy przyszedł mój testowy repliki zegarków, pojawił się na czarnym pasku z aligatora, który był zbyt krótki jak na mój 7-calowy nadgarstek, więc natychmiast włożyłem go na zielony skórzany pasek, który tutaj pasowałeś, wspaniale dopasowany do zielonych znaczników i liczb.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *