TAG Heuer Replika Monaco Men’s Club Polski zegarek

Nie trzeba dodawać, że Monako jest jednym z najbardziej znanych i rozpoznawalnych repliki zegarków TAG Heuer. Wprowadzony w 1969 r. Jako hołd dla Grand Prix Monako, Monako ma również historyczne znaczenie, ponieważ był pierwszym kwadratowym chronografem, a także jednym z pierwszych automatycznych repliki zegarków chronograficznych. Wtedy Heuer pracował razem z Breitlingiem, Burenem, Hamiltonem i Dubois Deprazem w wyścigu o opracowanie pierwszego na świecie automatycznego chronografu. Z biegiem lat TAG Heuer wprowadził limitowane zegarki Monaco na różne okazje i partnerów, a najnowszy limitowany zegarek Monaco to repliki zegarek TAG Heuer Monaco Men’s Club Polski.

Ten szczególny zegarek został stworzony specjalnie dla Men’s Club Polski, który jest długoletnim magazynem dla mężczyzn w Japonii. Historia klubu mężczyzn sięga 1954 roku, co czyni go jednym z najstarszych magazynów mody męskiej w Japonii. Aby uczcić ich długowieczność, Men’s Club nawiązał współpracę z TAG Heuer, aby stworzyć limitowaną edycję Monaco, która ma unikalny odcień.

Ten unikalny odcień jest, zgodnie z arkuszem specyfikacji TAG Heuer, zielony opalowy. Dla mnie wygląda bardziej jak oliwkowo-zielona. Jest w kwadratowej obudowie ze stali nierdzewnej, która ma szerokość 39 mm z dwoma przyciskami chronografu po prawej stronie stalowej obudowy i koroną po lewej stronie – tak jak nowy Monaco Calibre TAG Heuera 11. Ciekawą rzeczą w Monako jest Pudełkowany szafirowy kryształ, który unosi się dość stromo z futerału, a także nadaje zegarkom bardziej vintageowy wygląd. Wodoszczelność wynosi 100 m, co powinno być absolutnym minimum dla zegarków sportowych.

Tarcza jest oliwkowozielona (trzymam się tego) z dwoma srebrnymi rejestrami o godzinie 3 i 9. Rejestr o godzinie trzeciej pokazuje liczbę sekund, podczas gdy rejestr o godzinie 9 jest 30-minutowym licznikiem chronografu. Ręce dla obu rejestrów są w czarnym lakierze. Godzinowe i minutowe ręce są wykonane w stylu batutowym, mają czerwone końcówki i są wypełnione luminescencyjnym materiałem, aby poprawić czytelność w ciemności. Ręka sekund chronografu jest renderowana uderzającym czerwonym lakierem, który pasuje do czerwonych akcentów używanych do oznaczania godzin. O godzinie szóstej masz dobrze umieszczone okno daty. Aby uzupełnić zegarek, zegarek Monaco Men’s Club Polski jest wyposażony w pasujący skórzany pas z oliwkowo-zielonej skóry cielęcej z jasnoczerwoną podszewką.

Ruch wewnątrz to repliki TAG Heuer’s Calibre 11, ten sam ruch, którego używa TAG Heuer w innych podobnych zegarkach Monaco. Jest to samozwijający się mechanizm chronografu, który oferuje około 40 godzin rezerwy mocy i uderzeń przy częstotliwości 4 Hz. Wykorzystuje bazę ETA-2892 lub Sellita SW300, a następnie dodaje moduł chronografu z Dubois-Depraz. Ruch jest widoczny przez szafirową kopertę z wyświetlaczem i wygląda na dość dobrze udekorowany na zegarek swojej ceny. Znajdziesz hojne aplikacje perlage i Côtes de Genève na mostach i częściowo zredukowany wirnik.

repliki TAG Heuer Monaco zawsze był bardzo efektownym zegarkiem ze względu na kwadratową obudowę i odważny design, a ten nowy zegarek Monaco Men’s Club Polski jest może jeszcze bardziej przyciągający uwagę ze względu na niezwykłą zieloną tarczę. Wolę bardziej jaskrawy i bogatszy odcień zieleni, ale jestem pewien, że będą fani tego konkretnego koloru. Ten zegarek jest ograniczony do Japonii i powstanie tylko 100 sztuk, które mogą uczynić go bardziej atrakcyjnym dla odpowiedniego zagorzałego kolekcjonera Monaco. Zegarek TAG Heuer Monaco Men’s Club Polski kosztuje ¥ 675 000 lub 6 050 CHF.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *